•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Blog

Jak przekształcić tradycyjny kominek w biokominek?

Ożyw radość płynącą z posiadania starego kominka, zamieniając go w biokominek.

Otrzymujemy wiele zapytań od klientów, którzy chcą przekształcić swój obecny kominek w biokominek o ekologicznym wyglądzie. Rozumiemy to, ponieważ jest to całkiem proste zadanie. Stary kominek często ma piękny i niepowtarzalny wygląd, który klienci chcieliby zachować. Przekształcenie go w biokominek to po prostu dekoracja jego wnętrza.

Dlatego nie należy zaczynać usuwania cegieł starego kominka, ale zachować urok pieca. Należy wyczyścić podstawę kominka, a następnie zainwestować w nowe elementy biokominka. Istnieje zestaw do przebudowy starego kominka na kominek na bioetanol.

Jeśli piec wyposażony jest w szybę frontową, można ją korzystnie usunąć, aby zwiększyć moc cieplną w pomieszczeniu. Nie jest to jednak konieczne, o ile do palnika doprowadzany jest tlen, ponieważ bioetanol potrzebuje tlenu do spalania.

Co jest potrzebne do mojego nowego biokominka?

Jak już wspomnieliśmy, przekształcenie kominka w biokominek jest bardzo proste. Jedyne czego potrzebujesz to: palnik, bioetanol, długa bezpieczna zapalniczka i np. jakieś dekoracje.

Jak to zrobić:

  • Umieść swój nowy palnik w dolnej części kominka. Otrzymasz ładne płomienie dzięki zapalonemu bioetanolowi, który jest używany w palniku. Wielkość palnika zależy od tego jak duży jest Twój kominek.
  • Bioetanol zastąpi wcześniej zużyte drewno jako nowe paliwo. Po wlaniu bioetanolu bezpośrednio do palnika, Twój nowy biokominek jest gotowy do użytku. Spalanie bioetanolu w porównaniu do drewna ma wiele zalet, ponieważ nie powoduje on żadnych zapachów ani wydzielania się dymu.
  • Zalecamy zainwestowanie w długą zapalniczkę dla łatwiejszej i bezpieczniejszej obsługi Twojego nowego biokominka.
  • Dodaj np. trochę drewna ceramicznego lub kamyków do swojego biokominka, aby uzyskać bardziej realistyczny wygląd.

kominek w sypialni

Dekoracje do biokominków

Istnieje kilka możliwości dekoracji biokominka, które mogą nadać mu bardziej realistyczny wygląd w łatwy i szybki sposób.

Czy chcesz uzyskać bardziej realistyczny wygląd swojego biokominka? Możesz go udekorować ceramicznym drewnem lub kamykami, a także płomieniami, aby wyglądał na żarzący się i w ten sposób stworzyć przytulną atmosferę. Na stronie bioetanol-fireplace.pl mamy różne rodzaje ceramiki na drewno i kamyczki. Wszystkie z nich mają różne kształty, co przyczynia się do bardziej realistycznego i naturalnego wyglądu.

Zaletą ceramiki na drewno i kamyczki jest to, że nie pali się, a więc jest tylko dekoracją, ponieważ może być używana niezliczoną ilość razy.

Gdzie umieścić dekorację w biokominku?

Drewno ceramiczne i kamyczki powinny być umieszczone wokół płomienia i palnika, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu bioetanolu. Dekoracje nie mają wpływu na działanie palnika, dlatego nie trzeba ich przesuwać, aby włączyć lub wyłączyć ogień.

Jeśli chcesz dodać świecące płomienie, aby nadać dekoracji świecący wygląd, "nić" musi być rozciągnięta, aby utworzyć ciągłą nić, którą można umieścić bezpośrednio w płomieniu. Jeśli świecący płomień nie jest w kontakcie z ogniem, nie będzie miał żadnego efektu. Płomień jarzący jest jednak wyłącznie dekoracją, ponieważ nie będzie się palił, a jedynie tworzył realistyczny świecący wygląd.

Nie należy dotykać dekoracji przez 30 minut po użyciu, ponieważ może być jeszcze dość ciepła. Ponadto, ważne jest, aby nie wlewać bioetanolu bezpośrednio do drewna, ponieważ może to spowodować nieopanowany płomień, który może być potencjalnie bardzo niebezpieczny.

Czyszczenie dekoracji biokominka

Możliwe jest czyszczenie dekoracji ceramicznych. Należy to robić ostrożnie, używając suchej szmatki.

W jakich kominkach może być używana dekoracja?

Nie wszystkie nasze kominki nadają się do dekoracji. Nie zalecamy stosowania dekoracji w małych kominkach, ponieważ mogą być one trudne do zamontowania. To samo dotyczy niektórych kominków montowanych na ścianie.

Zobacz również