•   Środa, 24 lipca 2024
Blog

Płytki 3D w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Płytki 3D ostatnimi latami są jednym z największych aranżacyjnych hitów. Ich faliste, geometryczne czy też abstrakcyjne wzory są w stanie nadać charakteru wyjątkowego nawet wnętrzom najbardziej klasycznym. Płytki 3D sprawdzają się idealnie w łazienkach, ale możemy nimi udekorować bez problemu sypialnię, salon czy też kuchnię. Poznajmy nieco bliżej płytki 3D.

Płytki do kuchni na ścianę 3D

Płytki trójwymiarowe są specjalnym rodzajem produktów, które się charakteryzują bardzo specyficzną strukturę. Ułożone na płaszczyźnie w żadnym wypadku nie tworzą konstrukcji gładkiej o fakturze jednolitej. Okładzina, która jest wykonane z tego rodzaju kafli posiadać może załamania różnego rodzaju, faliste wzory czy też żłobienia. Efekt ostateczny jest zależy oczywiście od danego modelu płytek oraz także od oświetlenia, które panuje w danym pomieszczeniu. Najczęściej w kuchni mamy jasno,  więc płytki do kuchni na ścianę 3D będą rozwiązaniem wręcz idealnym.

Aby się o tym przekonać warto zapoznać się z zaletami płytek 3D. Płytki 3D mają przynajmniej kilka atutów. Wbrew pozorom, kafle w tym rodzaju nadają się nie tylko do nowoczesnych wnętrz, ale także do tych nieco bardziej klasycznych. W przypadku pierwszym sprawdzają się modele o wykończeniu bardziej ekstrawaganckim oraz oryginalnym.

Płytki trójwymiarowe ożywiają skutecznie również wnętrze oraz dodają mu animuszu dodatkowego. Efekt ciekawy dla oka się uzyska, wykładając nimi w zasadzie całą kuchnię czy też jej wybrany fragment. Co więcej - przestrzeń, która jest wyłożona płytkami 3D nabierze głębi, a w co po niektórych przypadkach za ich pomocą jesteśmy w stanie powiększyć swoją kuchnię.

płytki 3D

Płytki łazienkowe 3D

Wybór płytek 3D jest tak duży na rynku, że bez żadnego problemu możemy dobrać modele, które będą dopasowane do typu przestrzenie, w jakiej mają się one znaleźć. Kafle trójwymiarowe znajdują najczęściej zastosowanie w łazienkach, gdzie stanowią bardzo interesujący dekoracyjny dodatek. Nie ma jednak kompletnie żadnych przeciwwskazań do użycia płytek 3D w innego rodzaju pomieszczeniach. Zależnie od swojej własnej wizji, płytki 3D stanowić mogą ozdobę idealną w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Rozwiązań do naszej łazienki jest naprawdę sporo.

Na pewno bardzo ciekawy efekt możemy uzyskać, gdy się zdecydujemy na płytki betonowe trójwymiarowe, które imitują drewno. Ich sama struktura przypomina pod względem wizualnym korę popękaną, a całość ułożona na płaszczyźnie w żadnym wypadku nie zachowuje kształtu idealnego. Jest to świetne rozwiązanie dla wnętrz, które są urządzane na przykład w stylu skandynawskim czy też w stylu boho. W przypadku tego pierwszego sprawdzają się subtelne efekty 3D. Dzięki temu płytki te wpasują się idealnie w charakter minimalistyczny pomieszczeń, które są zaaranżowane na wzór domów oraz mieszkań z Europy północnej.

Pamiętajmy o tym, że płytki 3D układa się najczęściej na ścianach. To na tej właśnie płaszczyźnie w sposób najłatwiejszy uzyskamy odpowiedni wizualny efekt, który zostaje na dodatek w sposób odpowiednio wyeksponowany. Nie polecamy montażu takich właśnie kafli na podłogach. Ich struktura dosyć nierówna sprawia, że nie spełniają one swojej użytkowej funkcji, a jakby tego było mało dosyć trudno się je utrzymuje w czystości.

Bardzo ciekawym pomysłem jest za to montaż kafli 3D na suficie. Z punktu widzenia technicznego nie ma żadnych przeszkód do ulokowania okładziny trójwymiarowej w takim właśnie miejscu. Jednak ważne jest to, aby powierzchnia, do jakiej płytki mają zostać przytwierdzone, została do tego odpowiednio przygotowana. Pewną trudność sprawić może oświetlenie zamontowane do sufitu. Przy montażu płytek będzie wręcz niezbędne ich ułożenie w taki sposób, aby było możliwe później podłączenie plafonu, żyrandola czy też punktowych lampek. Po drugie - efekt 3D atrakcyjny dla oka zapewnia nam gra świateł. W przypadku sufitu ustawienie odpowiednie źródła oświetlenia będzie w co po niektórych przypadkach dosyć problematyczne. Jednak nie zmienia to wcale faktu, że w pomieszczeniach zaprojektowanych umiejętnie, kafle 3D położone na suficie będą stanowiły niezwykle oryginalną dekorację.

Na pewno będziemy z uzyskanego efektu bardzo zadowoleni.

Zobacz również