•   Środa, 24 lipca 2024
Narzędzia

Profesjonalny hydraulik wie, jak prawidłowo przeprowadzić czyszczenie odpływu

Carl Helt oczekuje, że pracownicy Helt Plumbing będą zdejmować buty przed wejściem do domów klientów.

"Zbudowaliśmy naszą ciężko zarobioną reputację, traktując klientów z przyzwoitością i szacunkiem", mówi. "I utrzymaliśmy się na rynku dzięki temu, że wykonujemy swoją pracę dobrze".

Z prawie 50-letnim stażem pracy jako ekspert w dziedzinie hydrauliki i czyszczenia kanalizacji, Helt kładzie nacisk na zapewnienie tych wysokich standardów zawodowych i wydajności za pomocą doskonałego sprzętu.

"Kiedy rozpocząłem własną działalność na początku lat 70-tych, stałem się trzecim właścicielem używanego General Sewermatic®," wspomina. "I przekazałem to urządzenie czwartemu hydraulikowi - mojemu szwagrowi. Z tego, co wiem, działa do dziś!".

Ten rodzaj trwałej niezawodności sprawił, że Carl Helt stał się klientem firmy General na całe życie. I właśnie dlatego szczególnie pokochał Speedrooter 91®.

"Używaliśmy go do czterech różnych prac w ciągu jednego dnia i za każdym razem się sprawdzał!" szybko dodaje Helt.

Moc i niezawodność spełniają potrzeby profesjonalistów

Sprawdzony w praktyce Speedrooter 91, dysponujący dużą mocą do długich i ciężkich prac, łączy solidną niezawodność z optymalną kontrolą i łatwością obsługi.

Ponieważ 80% jego działalności stanowią prace w budynkach mieszkalnych, Helt wie, że jego praca ma wpływ na życie zwykłych ludzi. "Wierzymy, że klientów należy traktować jak siebie samych" - deklaruje. "Dzięki niezawodnemu sprzętowi szybciej usuwamy zatory - i oszczędzamy klientom niepotrzebnych niedogodności".

Dlatego właśnie podoba mu się moc i zasięg Speedrooter 91. "To mój 'koń roboczy'", śmieje się Helt. "Speedrooter oznacza serwis przez 'duże S'!"

Najnowsza wersja - Speedrooter 92® - może naprawdę wytrzymać. Wytrzymała konstrukcja posiada wzmocnioną ramę w kluczowych punktach naprężenia, bęben wsparty z przodu i z tyłu dla dłuższego zużycia łożysk oraz przewód Flexicore® - branżowy standard wytrzymałości.

Wytrzymała lina Flexicore® firmy General, ciasno zwinięta wokół 49-cio splotowej liny stalowej typu lotniczego, łączy w sobie doskonałą odporność na załamania i niezrównaną wytrzymałość z odpowiednią elastycznością. Jest tak wytrzymały, że posiada najlepszą gwarancję w branży - roczną ochronę przed pęknięciem.

Innowacje ułatwiające użytkowanie zwiększają produktywność

Jedna osoba może z łatwością przenieść Speedrooter na ciężarówkę lub w inne miejsce pracy. Regulowana wysokość i odchylany do tyłu uchwyt również zwiększają możliwości manewrowania.

"To świetne rozwiązanie do pracy jednoosobowej" - zauważa Helt. "Mogę obsługiwać Speedrooter bez problemu!".

Profesjonaliści tacy jak Carl Helt doceniają również wymienne bębny General z przezroczystymi klatkami do pomiaru pozostałego kabla. Można szybko zmienić przewody 3/4" lub 5/8" na mały bęben z przewodem 1/2", aby oczyścić mniejsze przewody.

W arsenale firmy Helt do czyszczenia kanalizacji General znajdują się również Mini-Rooter® do mniejszych prac oraz dwa innowacyjne Kinetic Water Rams™, które szybko i czysto usuwają zatory za pomocą sprężonego powietrza.

"Na każdej ciężarówce mamy również dwa świdry Flexicore® - używamy ich kilka razy w tygodniu" - dodaje Helt. "W przeszłości używaliśmy 'śmieci marki X' i straciliśmy rachubę, ile z nich wyrzuciliśmy do kosza!".

Speedrooter pozostaje jednak ulubionym urządzeniem Carla Helta. "Jest tak niezawodny i wszechstronny", podsumowuje. "Po prostu wysyłam chłopaków - i wiem, że wykonamy zadanie!".

Zobacz również