•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Blog

Czy zapachy do samochodu mogą być naturalne?

Przyjemna woń wykazuje pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Doskonale oddziałuje na zachowanie i myślenie. Okazuje się, iż zapachy do samochodów nie tylko są w stanie sprawić, iż w środku pojazdu będzie przyjemnie, ale mogą być także wsparciem dla kierowców, którzy narażeni są na stresujące sytuacje. Przede wszystkim, warto jest stosować naturalne odświeżacze powietrza. Jeżeli dokonamy wyboru takiego zapachu do auta, samochód będzie po prostu znacznie przyjemniejszy do użytkowania. Niemniej jednak to nie wszystko. Naturalne zapachy mogą stać się także sprzymierzeńcami w bezpieczniejszej jeździe. Zapachy naturalne do samochodów, mają w składzie olejki eteryczne wykazujące właściwości pobudzające i wpływające pozytywnie na możliwość skupiania uwagi. Zastosowanie aromatów naturalnych do aut, niesie za sobą zatem więcej korzyści, aniżeli wyłącznie przyjemność dla zmysłów w czasie podróżowania samochodem. 

Naturalne ekstrakty w produktach kalifornijskiego producenta

Producenci, są w stanie zaproponować nam niemalże nieograniczony wybór zapachów. Przykład to wanilia, kawa, czy też nawet zapachy ekstremalne, które warto raczej przemilczeć. W wypadku produktów producenta kalifornijskiego jest tak, iż odznacza je naturalność i oryginalność, gdyż pochodzą one w stu procentach z ekstraktów ekologicznych. Zaliczają się do nich między innymi kwiatowe olejki, a poza nimi także inne komponenty naszej przyrody. W puszce są 3 bloczki cedrowego drzewa, które zostały nasączone przepięknie pachnącymi wonnościami. Innym plusem tych zapachów jest ich użytkowe wykonanie, jak i design. Wielokolorowe puszki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby możliwie było dowolne ustawianie intensywności zapachów, którym nie sposób się oprzeć. Firma produkująca zapachy California Scents, wzięła pod uwagę różne gusta kierowców. W rezultacie mógł zostać skomponowany bardzo zróżnicowany asortyment tak, żeby woń urozmaicała jazdę wielu osobom. Jeśli chcemy poczuć się niczym na Hawajach, czy też mamy ochotę na zapach drinka karaibskiego Pina Colada, z pewnością bogata oferta zapachów California Scents będzie w stanie zadowolić nasze gusta. Spośród zapachowych kompozycji, możemy wybierać zarówno te intensywniejsze (żurawina Concord Cranberry, wiśnia Scents Coronado), czy też bardziej subtelne zapachy (Cinnamon Apple, Strawberry and Cream). 

wnętrze samochodu

Zapach do samochodu: rodzaje

Truskawka 

Zapach truskawek, kojarzy się nam przede wszystkim z beztroską, słońcem i latem. Nie jest zbyt słodki, delikatnie zaś wprowadza nutkę słodyczy do wnętrza samochodu. Uwalnia się w sposób stopniowy, zatem możemy cieszyć się naturalną wonią lata przez ponad 8 tygodni. Naturalne zapachy truskawkowe do auta występują w różnej formie, dzięki czemu możemy łatwo dopasować je do wystroju naszego pojazdu. Zapachy truskawkowe orzeźwią wnętrze auta i sprawią, iż wszyscy pasażerowie będą mieli od razu lepsze samopoczucie. Warto zatem skusić się na takie truskawkowe wspomnienie lata. 

Lawenda 

Lecznicze właściwości lawendy, znane są od wielu lat. Lawendowy olejek wspiera proces regeneracji układu nerwowego i wprowadza nas w nastrój błogiego ukojenia. Aromat lawendowy potrafi złagodzić uczucie zmęczenia i znużenia, pomoże także w zachowaniu spokoju podczas prowadzenia auta. Zapach lawendowy do auta pozwala na zrelaksowanie się, nie powodując przy tym osłabienia aktywności umysłowej i spadku koncentracji. Nasz samochód może pachnieć niczym znane na całym świecie pola lawendowe w Prowansji. 

Eukaliptus i mięta 

Powinniśmy zaprosić do naszego pojazdu ten duet. To wręcz idealna para. Eukaliptus wykazuje działanie tonizujące i antyseptyczne. Zapach eukaliptusa do auta jest jednocześnie przenikliwy i słodki oraz świeży i ostry. Woń mięty, wywołuje w nas zwykle uczucie chłodu, które w skuteczny sposób potrafi nas pobudzić. Mięta jest silnie odświeżająca, ostra, a nawet i pieprzowa. Połączenie woni mięty i eukaliptusa w aucie, to gwarancja pobudzenia i odświeżenia. Czyli tego, czego potrzeba kierowcom. 

Cytryna

Zapach cytryny skutecznie pobudza i jest bardzo świeży. Przywodzi nam na myśl upalne lato, ale na szczęście możemy korzystać z jego zalet przez okrągły rok i to w naszym własnym samochodzie. Zapach cytrynowy do auta, poprawi także koncentrację i zmniejszy nudności. Olejek naturalny w przyjemny sposób odświeży powietrze, bez wykorzystania szkodliwych dla zdrowia chemicznych substancji. Ponadto, odświeżacz cytrynowy ma także wspaniałą właściwość - pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnych woni, z którymi nierzadko walczymy w samochodzie (dym papierosowy czy zapach zwierząt). 

Zobacz również