•   Czwartek, 25 lipca 2024
Narzędzia

Recenzja piły tarczowej z napędem ślimakowym DeWALT

Firma DeWALT wprowadziła niedawno na rynek nową piłę tarczową z napędem ślimakowym - DWS535 Heavy-Duty 7-1/4″. Profesjonalni szkieletorzy od dawna są fanami pił tarczowych z napędem ślimakowym ze względu na ich wyższe momenty obrotowe i lepsze wyważenie. Nie trzeba dodawać, że ta nowa piła przyciąga uwagę!

Cechy DWS535 z napędem ślimakowym

Nowa DWS535 posiada kilka udoskonaleń w stosunku do tradycyjnych pilarek tarczowych, w tym:

  • System mocowania i ochrony przewodu Toughcord™ firmy DeWALT.
  • Wytrzymała magnezowa stopka oraz wzmocnione dźwignie i uchwyty sterujące.
  • Wiodąca w klasie możliwość cięcia pod kątem 53 stopni dzięki opatentowanemu przez firmę DeWALT systemowi blokady kątów, umożliwiającemu użytkownikowi szybkie i precyzyjne ustawienie typowych kątów cięcia.
  • Bardzo szeroki hak piły do nowoczesnych tarcic konstrukcyjnych o grubości do 2,5".
  • Łatwo dostępna od góry blokada wrzeciona, która natychmiast się załącza i eliminuje wycieki oleju.
  • Podwójne porty w stopce do współpracy z nową prowadnicą do cięcia wzdłużnego DeWALT DWS5100 Dual Port Rip Guide dla dokładnych cięć wzdłużnych do 14 ½ ".

Recenzja napędu ślimakowego DeWALT DWS535

Firma DeWALT przysłała nam ostatnio do przetestowania swoją nową pilarkę tarczową z napędem ślimakowym DWS535. Naszym ekipom budowlanym nie są obce wysokiej jakości piły z napędem ślimakowym, więc z chęcią poddali tę piłę próbie. Wysokiej jakości piła z napędem ślimakowym jest drugim po młotku stolarskim narzędziem, jeśli chodzi o potrzebne narzędzia.

Moc - DWS535 posiada duży moment obrotowy i ogólną moc do cięcia najtwardszych materiałów budowlanych, w tym dzisiejszych wymagających produktów z drewna konstrukcyjnego. Ta pilarka zdecydowanie dorównuje innym pilarkom tarczowym z napędem ślimakowym, których używaliśmy.

Wyważenie - Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważyliśmy w nowej DWS535 jest wyważenie narzędzia. Dotychczasowe doświadczenia z podobnymi pilarkami zawsze powodowały boczne skręcenie piły przy rozruchu z powodu momentu obrotowego (może to dość mocno nadwyrężyć nadgarstek). Jednakże, byliśmy bardzo zadowoleni widząc, że DWS535 ma bardzo mało bocznych skręceń spowodowanych momentem obrotowym piły, co jest bardzo miłą poprawą.

Waga - Ta piła jest równie lekka, jeśli nie nieco lżejsza od naszej innej piły z napędem ślimakowym (marki Red). Nie są to lekkie piły, ale waga jest niezbędna do zrównoważenia mocy i umożliwienia użytkownikowi cięcia dokładnych linii. Magnezowa stopka z pewnością pomaga utrzymać wagę piły na minimalnym poziomie.

Toughcord™ - System mocowania cięciwy Toughcord™ jest ogromną zaletą. Prawie każdy szkieletor, w tym czy innym momencie, opuszcza swoją pilarkę z drabiny za pomocą cięciwy. Nowo ulepszony system cięciwy jest bardzo mocny i gotowy na poważne nadużycia.

Hak krokwiowy - Haki krokwiowe to świetna cecha, która pojawia się w większości nowych narzędzi. Podoba nam się fakt, że jest on wystarczająco szeroki, aby obsłużyć wszystkie produkty z tarcicy konstrukcyjnej, z którymi mamy do czynienia.

Jakość produktu - Widać, że DeWALT stworzył DWS535 z myślą o profesjonalnych szkieletorach. Wszystko, od cięciwy aż po dźwignie, jest wykonane z materiałów wysokiej jakości, które mają być trwałe.

Ogólne przemyślenia

Firma DeWALT kontynuuje badania w tej dziedzinie, co owocuje dobrze skonstruowanymi narzędziami, na których mogą polegać zarówno profesjonaliści, jak i właściciele domów. Jest dla nas oczywiste, że firma DeWALT poświęciła sporo czasu na wysłuchanie potrzeb profesjonalistów w zakresie budowy ram podczas projektowania tej nowej piły. Używamy tej piły od kilku tygodni i sprawuje się ona wyjątkowo dobrze, a także bardzo dobrze wypada w porównaniu z innymi piłami ślimakowymi, które posiadamy.

Jeśli chciałbyś kupić tę nową piłę, sprawdź ten link: DeWalt DWS535. Jeśli zamierzasz być na rynku nowej piły tarczowej z napędem ślimakowym, zalecamy sprawdzenie tej.

Zobacz również