•   Środa, 24 lipca 2024
Recenzje narzędzi

Roidmi f8 vs Dyson v10: odsłonięcie niesamowitych funkcji

Tak więc, dziś będziemy mówić o porównaniu odkurzaczy z dwóch zupełnie różnych firm, to jest, Dyson V10 i Roidmi F8. Mimo, że Roidmi jest stosunkowo nowy na rynku, pokazały one również być godnym konkurentem z Dyson dla swoich produktów.

Więc zrobię krótki przegląd każdego z tych produktów po pierwsze. Po czym porównamy różnice i podobieństwa między nimi. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to, jak mnie śledzić. Chodź ze mną, jak porównać te dwa odkurzacze.

Xiaomi Roidmi f8 Recenzja

Xiaomi Roidmi F8 to odkurzacz ze stajni Xiaomi. Jedna z chińskich firm aktywnie w produkcji bezprzewodowych odkurzaczy. Pochodzi z lekkiej ergonomicznej konstrukcji o wadze 3,3lbs, sprawia, że nadaje się jako urządzenie ręczne z łatwą elastyczność, aby ułatwić zadanie czyszczenia. Uzbrojony w baterię litowo-jonową o pojemności 2500mAh x 8, co daje mu czas pracy około 55 minut na jednym ładowaniu. A średni czas ładowania wynosi 2,5 godziny. Posiada dwa tryby pracy, które są standardowe tryb i tornado max tryb.

Jedną z unikalnych cech tego odkurzacza jest obecność magnetycznego uchwytu przeznaczonego do łatwego przechowywania. A także automatyczne lampy LED, które włącza się automatycznie, gdy odkurzacz jest w ciemności lub trudno dostępnych miejscach, takich jak pod łóżkiem i innych ciemnych obszarach. Pomaga również z różnych załączników szczotki, które sprawiają, że cały proces czyszczenia gładkie, bez żadnych trudności.

Dyson V10 Recenzja

Dyson V10 jest jednym z modeli odkurzacza ze stajni Dyson. Jako firma, Dyson jest znany z dishing out wielkich odkurzaczy, które Dysonv10 jest jednym z. Jest to bezprzewodowy odkurzacz o lekkiej konstrukcji wagi 5.88pounds i wielkiej wszechstronności. To pomaga w czyszczeniu różnych części domu z łatwością.

Dzięki unikalnej konstrukcji i wspaniałym bateriom o czasie pracy do 60 minut, zwłaszcza gdy jest używany z niezmotoryzowanym narzędziem, czyni go jednym z najlepszych odkurzaczy tam. Dyson V10 posiada również oddzielną baterię wymienną, która wymaga około 3,5 godziny minimum na naładowanie przed pierwszym użyciem.

Jest on również wyposażony w cykloniczny system ssania. Zapewnia to dobry przepływ powietrza, a także kubki na kurz. Objętość kosza jest wystarczająco duża, aby zapobiec częstemu opróżnianiu podczas procesu czyszczenia i wynosi około 770 mililitrów. Jedną z unikalnych cech Dyson V10 jest możliwość wyboru pomiędzy trzema różnymi trybami mocy. Zależy to od powierzchni, na której użytkownik pracuje. Można go łatwo przekształcić w urządzenie ręczne do czyszczenia trudnych miejsc. Do czyszczenia bez alergii, posiada cały system filtracji, który ma w pełni uszczelniony system filtracji. To zatrzymuje około 99,97% cząstek tak małych, jak 0,3 mikrona.

Roidmi F8 vs Dyson V10

Będę omawiać różnicę między tymi dwoma odkurzaczami za pomocą następujących pozycji;

Głowica czyszcząca; Istnieje zasadnicza różnica w głównych głowicach czyszczących tych dwóch odkurzaczy. Główna głowica czyszcząca Dyson V10 z napędem momentem obrotowym ma dwie oddzielne przystawki, które są zarówno dla miękkiego wałka, jak i przystawki z włosiem. ma również dwie małe regulowane bramy z przodu. Są one niezbędne do zbierania większych zanieczyszczeń na twardych podłogach.

Roidmi F8 ma tylko jedną dyszę, ale z dwoma różnymi szczotkami - miękką rolką i szczotką z włókna węglowego.

szczotka z włókna węglowego. Tak więc, aby użyć innej szczotki do różnych powierzchni lub podłóg, użytkownik musiałby zmienić szczotkę. To, zamiast zmiany całej głowy, jak we wcześniejszych wersjach Dyson.

Załączniki lub narzędzia; Dyson V10 ma więcej załączników i narzędzi w porównaniu do Roidmi F8. I dlatego daje lepsze i bardziej obejmujące doświadczenie czyszczenia niż Roidmi F8. Zestaw Deluxe narzędzi dołączanych do Roidmi F8 zazwyczaj składa się z głównej głowicy czyszczącej, narzędzia do łączenia grzebienia i szczotki. Również elastyczny wąż, mini-turboszczotka, rura przedłużająca, magnetyczna stacja dokująca i szczotka czyszcząca.

Natomiast narzędzia Dyson V10 składają się z miękkiego wałka, napędu bezpośredniego, narzędzia wielofunkcyjnego, narzędzia szczelinowego. Również miękką szczotkę do odkurzania, mini-turbo szczotkę, ładowarkę, przedłużacz i stację dokującą do ładowania.

Pojemność kosza; Istnieje znaczna różnica między tymi dwoma odkurzaczami, jeśli chodzi o pojemność kosza. Dyson V10 ma większy pojemnik, który jest zauważony nawet prawie dwukrotnie pojemność Roidmi F8. Ma pojemność 770millilitrów, podczas gdy Roidmi F8 ma pojemność 400millilitrów. Zapobiega to częstemu opróżnianiu i rozpraszaniu procesu czyszczenia.

Opróżnianie kosza; Do opróżniania kurzu w Dyson V10, działa na higieniczny system, który pomaga wypchnąć kurz. To, w przeciwieństwie do Roidmi F8, który opiera się na rzęsie, w którym opróżnianie kosza może być bardzo niechlujne i brudne. To sprawia, że Dyson V10 jest wolny od alergii w porównaniu z Roidmi F8.

Poziom hałasu; Nawet jeśli Dyson V10 ma większą moc, przepływ powietrza i ssanie, ma stosunkowo podobny poziom hałasu z Roidmi F8. Porównując oba odkurzacze w porównywalnych trybach mocy niskiej i wysokiej. Dyson V10 ma poziom hałasu 64 decybeli w porównaniu do Roidmi F8, który ma poziom hałasu na 64,1. Natomiast przy wysokim poziomie mocy, Dyson V10 ma poziom hałasu na poziomie 78,7 decybeli w porównaniu do Roidmi poziom hałasu na poziomie 80,3 decybeli. Nawet jeśli wibracje Dyson V10 mogą być naprawdę głośne, ma stosunkowo podobny poziom hałasu z Roidmi F8.

Przepływ powietrza; W zakresie przepływu powietrza wytwarzanego przez ssanie tych odkurzaczy, wyraźna różnica może być również widoczne. Przy niskiej mocy Dyson V10 ma przepływ powietrza 22cfm, podczas gdy Roidmi F8 ma przepływ powietrza 22cfm. Podczas gdy przy wysokiej mocy, istnieje znacząca różnica między tymi dwoma urządzeniami, ponieważ Dyson V10 ma przepływ powietrza 45cfm, podczas gdy Roidmi F8 ma przepływ powietrza 37cfm. Daje to Dysonowi V10 lepszą lub bardziej efektywną wydajność czyszczenia w wyniku lepszego przepływu powietrza niż Roidmi F8.

Czas pracy baterii; Porównując dwa odkurzacze w zakresie czasu pracy, w porównaniu przy niskiej mocy, Dyson V10 ma dłuższy czas pracy 61min i 59sekund, podczas gdy Roidmi F8 ma czas pracy 50 minut 33 sekund. Ponadto, bardzo unikalne cechy Dyson V10 jest istnienie średniej mocy z czasem pracy 25mins 37 sekund, który jest nieobecny w Roidmi F8. W wysokiej mocy, Roidmi F8 ma dłuższy czas pracy 9mins 50 sekund w porównaniu do Dyson V10 z 5mins 42sekund. To pokazuje, że przy niskiej mocy, Dyson V10 ma dłuższy czas pracy, podczas gdy przy wysokiej mocy Roidmi F8 ma dłuższy czas pracy. Należy również zauważyć, że Dyson ma przepis na wymianę baterii w razie potrzeby, podczas gdy to nie istnieje w Roidmi F8.

Wnioski

Podsumowując, Roidmi w porównaniu do Dysona jest wciąż bardzo nowy w branży odkurzaczy. Nawet jeśli pokazują się jako siła, z którą należy się liczyć. Ale w ogóle, Dyson V10 ma lepszą ogólną wartość, gdy porównuje się do wydajności, efektywności i łatwości użycia podczas procesu czyszczenia. Jednak Roidmi F8 jest również bardzo dobrą opcją, zwłaszcza w porównaniu pod względem wartości i kosztów. I to kosztuje prawie 50% taniej niż Dyson V10.

W warunkach, w których fundusze nie jest bardzo dobrze dostępne do zakupu Dyson V10, Roidmi F8 może również okazać się bardzo przydatne i doskonałą opcją do sprawdzenia.

Zobacz również