•   Środa, 24 lipca 2024
Narzędzia

Recenzja zestawu palników Bernzomatic Premium

Niezależnie od tego, czy jesteś majsterkowiczem, czy wykonawcą, jednym z narzędzi, które każdy powinien mieć, jest wysokiej jakości palnik. Palnik może być używany do lutowania rur miedzianych, rozmrażania zamarzniętego zamka, podpalania powierzchni kawałka drewna i wielu innych zadań. Firma Bernzomatic jest obecna na rynku od czasu, gdy jej założyciel zaczął produkować palniki i narzędzia hydrauliczne w 1876 roku! Dzisiaj produkty Bernzomatic są używane przez wielu różnych użytkowników, od właścicieli domów i hydraulików do piekarzy i producentów biżuterii. Ostatnio dostałem w swoje ręce zestaw palników Bernzomatic Premium TS8000KC i chciałem podzielić się moimi przemyśleniami na temat tego niezwykle przydatnego produktu.

Bernzomatic Premium Torch Kit Cechy:

  • Zestaw zawiera palnik TS8000 i 14,1 oz. MAP-Pro cylinder
  • Automatyczny start/stop zapłon łatwo zapala i gasi płomień
  • Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać z paliwem MAP-Pro, takim jak 14,1 oz. butli Bernzomatic. MAP-Pro butla do palnika ręcznego
  • Ultra wirowy płomień zapewnia maksymalną wydajność cieplną przy lutowaniu o dużej średnicy, lutowaniu twardym, obróbce cieplnej i lekkim spawaniu
  • Odlewana aluminiowa konstrukcja korpusu zapewnia trwałość
  • Regulacja ciśnienia zapewniająca stałą wydajność
  • Regulacja płomienia umożliwia łatwe dostosowanie wielkości płomienia do różnych zastosowań
  • Przycisk blokady pracy utrzymuje palnik zapalony do ciągłej pracy
  • Ograniczona gwarancja dożywotnia

Łatwość użycia - Pewność i bezpieczeństwo

Moim pierwszym wrażeniem dotyczącym latarki Bernzomatic Premium jest łatwość jej obsługi, co przekłada się na pewność i bezpieczeństwo. Każdy, kto kiedykolwiek używał latarki starego typu wie, że zapalanie i wyłączanie jej jest uciążliwe. W przypadku latarki TS8000 uruchomienie płomienia jest tak proste, jak naciśnięcie spustu. Kiedy chcesz zatrzymać płomień, zwolnij spust, aby go wyłączyć. Dzięki temu uruchamianie i wyłączanie jest wygodne, a gaz starcza na dłużej i zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z bezpieczeństwem.

Oprócz tego, że jest bardzo bezpieczna, elementy sterujące pozwalają użytkownikowi na łatwą regulację wielkości płomienia, a także na zablokowanie spustu do ciągłego użytku. Spust można zablokować, aby zapobiec przypadkowemu zapłonowi i zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

Paliwo MAP-Pro

Palnik Bernzomatic TS8000 wykorzystuje paliwo MAP-Pro, które spala się goręcej i szybciej przekazuje ciepło niż tradycyjne palniki propanowe. Jest to niezwykle przydatne podczas lutowania miedzi o dużej średnicy, ponieważ paliwo to nagrzewa złącza znacznie szybciej niż paliwo propanowe. Paliwo MAP-Pro spala się w powietrzu do temperatury 3730 stopni F, a smukły cylinder jest łatwy do uchwycenia.

Zobacz również