•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Narzędzia

General Speedrooter sprawia, że konserwator staje się bohaterem

Dziesięć tysięcy dolarów! Tyle zażądała krajowa firma zajmująca się czyszczeniem kanalizacji, aby naprawić powtarzające się zatory w 37-letnim kompleksie apartamentów.

"Twierdzili, że muszą rozwalić beton pralni na pierwszym piętrze i korytarza, aby wymienić rurę i trwale rozwiązać problem" - wspomina pracownik działu konserwacji Gary Schakel. "Ale ja miałem inne pomysły."

Ten "inny pomysł" oznaczał wypróbowanie najpierw nowego urządzenia do czyszczenia kanalizacji Speedrooter 92. "Używałem Speedrooter na poprzednim stanowisku", dodaje Schakel, "i wiedziałem, że poradzi sobie z tym zadaniem".

Moc i zasięg do długich, trudnych zadań

W 76-mieszkaniowym College Park Manor, w którym cztery pralnie znajdują się jedna na drugiej, przez co najmniej 15 lat dochodziło do chronicznych zatorów w tym samym miejscu. Problem często powracał - pomimo wielokrotnego udrażniania węży i wymiany niektórych rur.

Speedrooter 92 firmy General Pipe Cleaners to urządzenie o dużej mocy do długich, ciężkich prac, łączące solidną niezawodność z optymalną kontrolą i łatwością obsługi. Wytrzymała konstrukcja posiada wzmocnioną ramę w kluczowych punktach naprężenia oraz kabel Flexicore - branżowy standard wytrzymałości.

"Zawsze lubię używać właściwych narzędzi, aby wykonać pracę prawidłowo już za pierwszym razem" - mówi emerytowany weteran marynarki wojennej USA. "Zgaduję, że to odzwierciedla moje doświadczenie w służbie!".

Schakel zlokalizował 4" wyczystkę na dnie spadku o średnicy 2". Następnie, używając frezu z głowicą włóczni, przebił przewód Flexicore® 3/4" w dół przez cztery piętra - usuwając prawie 40-letnią skorupę z szumowin i smaru.

Wytrzymała lina ciasno zwinięta wokół 49-cio żyłowej liny stalowej typu lotniczego, wytrzymała lina Flexicore firmy General łączy w sobie doskonałą odporność na załamania i niezrównaną wytrzymałość z odpowiednią ilością elastyczności. Jest tak wytrzymała, że posiada najlepszą gwarancję w branży - roczną ochronę przed pęknięciem.

"Tak jak się spodziewałem, nasz Speedrooter 92 wykonał zadanie - i to bez 10 000,00 USD kosztów, bałaganu i kłopotów!" śmieje się Schakel.

Doskonałe rozwiązanie do bieżącej konserwacji

Schakel w kreatywny sposób wykorzystuje również zwrotne, przyjazne dla użytkownika urządzenie General do konserwacji zapobiegawczej.

"Ze starszymi rurami oraz kuchniami i łazienkami, które znajdują się obok siebie, nasze rury szybko zatykają się tłuszczem i szumowinami" - zauważa. "Lubię używać Speedrooter 92, aby utrzymać przewody w czystości".

Używając obcinaka z pięcioma ostrzami General - ulubionej przystawki Schakela do "spychania szlamu" - wypycha on "cały ten szlam z naszych 4" przewodów do sieci. Jest do tego doskonała".

Konserwator z College Park ceni sobie również jednoosobową obsługę Speedrooter 92. "Szczególnie podoba mi się rura prowadząca kable" - dodaje. "Dzięki doskonałej równowadze i regulacji prędkości w przód i w tył, mogę bezpiecznie i skutecznie obsługiwać maszynę samodzielnie".

Jest to szczególnie istotne w ciasnych przestrzeniach starszych konstrukcji. Speedrooter 92 jest przystosowany do pracy w ciasnych otworach drzwiowych. Jedna osoba może z łatwością przetransportować ją po schodach lub na ciężarówkę "bez dodatkowych kosztów związanych z pomocnikami" - mówi Schakel. Specjalnie zaprojektowana rama maszyny płynnie przesuwa się od koła załadowczego, poprzez uchwyt, aż do wsporników schodowych i wreszcie do kół. Regulowana wysokość, odchylany do tyłu uchwyt również zapewnia maksymalne możliwości manewrowania.

Niezawodność zapewnia oszczędność kosztów

Schakel zauważa, że w College Park Manor jest wszystko, od 2-calowych odlewów po 8-calowe linie płytek - i "Speedrooter 92 radzi sobie z nimi wszystkimi".

Z surową siłą napędową i ciągnącą dla długich, ciężkich prac, zasilanie kabla General napędza kable 3/4", 5/8" i 1/2". Wymiana bębna również jest łatwa. Zmiana z kabli 3/4" lub 5/8" na mały bęben ze 100 stopami kabla 9/16" w celu oczyszczenia mniejszych przewodów. Bębny wyposażone są w przezroczystą klatkę wewnętrzną, co pozwala szybko określić, ile kabla pozostało.

"Mamy Speedrooter 92 na posterunku - 24 godziny na dobę", deklaruje. "Nasze oszczędności są po prostu fenomenalne!".

Zobacz również