•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Narzędzia

Dlaczego mechanicy cenią narzędzia marki King Tony?

King Tony to producent niezawodnego i profesjonalnego sprzętu do warsztatów samochodowych. Profesjonalna jakość i ciągły rozwój to główne zasady producenta.

King Tony: ogromny asortyment

Konsumenci i profesjonaliści cenią fakt, że każdy etap wytwarzania produktów tej firmy jest przemyślany, przebadany i zatwierdzony, aby uzyskać narzędzie najwyższej jakości, których niezawodność znacznie przewyższa międzynarodowe standardy. King Tony ustanawia własny standard: co najmniej o 30% wyższy niż norma DIN dla instrumentów ręcznych i co najmniej 50% wyższy dla instrumentów standardowych. Marka nie tylko spełnia normy DIN (Niemcy) i ANSI (USA), ale także systematycznie je przewyższa, dlatego produkty King Tony cechują się nieco wyższą ceną. Niezawodność produktów jest poparta dożywotnią gwarancją, a marka przeprowadza regularną kontrolę jakości swoich narzędzi.

W 1976 roku Charles Lai i Tony Lee założyli fabrykę kowalską na Tajwanie i nazwali ją Tony Metal Company. Zakład specjalizował się w procesach kucia i tłoczenia do produkcji narzędzi ręcznych. Wraz z opanowaniem rynku przez firmę, szybko wzrósł popyt na produkty wysokiej jakości po stosunkowo niskich cenach. W 1984 roku fabryki King Tony zaczęły produkować profesjonalne narzędzia. Opracowano składy stali stopowych i metody ich obróbki cieplnej. King Tools wyprodukował konwencjonalne głowice nasadowe o 30% mocniejsze niż międzynarodowy standard DIN. A wysoką jakość narzędzia Tony Tools potwierdzają międzynarodowe certyfikaty ISO 9002 i TUV. W 1985 powstał znak towarowy King Tony. Symbol to odpowiedzialność, zaufanie i jakość. Firma stale się rozwija, dbając o rozwój zawodowy swoich pracowników. Ulepszając swój sprzęt, systemy operacyjne i projekt, kierownictwo stworzyło przejrzystą strukturę organizacyjną, która pozwala pracownikom partycypować w projektowaniu narzędzi. Takie podejście i ścisła kontrola jakości produktów spowodowały 250% wzrost obrotów firmy w latach 2000-2004.

Firma posiada własne, nowoczesne stanowisko badawcze, które służy do kontroli gotowych produktów. Asortyment obejmuje prawie wszystkie rodzaje narzędzi montażowych i montażowych, które charakteryzują się wysoką jakością, wytrzymują duże obciążenia dynamiczne i statyczne. King Tony oferuje bogatą gamę wysokiej jakości produktów, które są przeznaczone dla warsztatów samochodowych, produkcyjnych, remontowych i serwisowych. Ścisła kontrola jakości gwarantuje pomyślne zakończenie wymaganych prac. Testy na złamania (+ 23%) i zmęczenie (+ 65%) pokazują wyższość King Tony nad innymi markami.

W 1981 roku firma rozpoczęła produkcję główek i kluczy nasadowych, a także produkcję i sprzedaż szerokiej gamy profesjonalnych narzędzi. W 1985 opracowano charakterystyczny projekt gniazd - czerwone i niebieskie paski. Obecnie King Tony poświęca wiele wysiłku na doskonalenie szkolenia swoich pracowników. Ulepszając swój sprzęt, systemy operacyjne i konstrukcję, W wyniku skutecznego zarządzania działy Innowacji, Zarządzania, Informacji, Produkcji, Jakości, Marketingu i Rozwoju Produkcji współdziałają jako całość. Zgodnie z opracowywanymi corocznie planami King Tony nieustannie tworzy nowe, ciekawe projekty rozwijające swoją markę. Każdego roku firma uczestniczy w różnych międzynarodowych wystawach.

Firma od zawsze chcę tworzyć niezawodne, wysokiej jakości, nowoczesne i niedrogie narzędzia ręczne do serwisu samochodowego. W tym celu opracowano nową formułę stali z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć japońskiej metalurgii oraz stworzono odpowiednie zaplecze techniczne i laboratoryjne. Już na początku lat dziewięćdziesiątych narzędzia King Tony zyskują światową sławę. Pojawiają się na rynku amerykańskim, gdzie szybko stają się popularne ze względu na swoją niską cenę i doskonałą jakość. Obecnie produkty firmy są obecne w USA, Europie, Japonii, Polsce i 50- innych państwach. Jakość produktów jest zgodna z normami DIN (Niemcy) i ANSI (USA), firma posiada certyfikat ISO 9002. Firma oferuje dożywotnią gwarancję, której warunki są jasno opisane, z uwzględnieniem naturalnego zużycia.

klucz dynamometryczny

Kong Tony wspiera polskich sportowców

King Tony to znany producent ponad 6 tysięcy narzędzi i produktów. Firma jest też znana jako sponsor wielu wydarzeń sportowych. W Polsce King Tony wspiera Pawlicki Racing Team - braterski duet żużlowy: Piotra i Przemka Pawlickich oraz driftera - Sebastiana Matuszewskiego. Narzędzia King Tony są używane na rajdach samochodowych, wyścigach i imprezach na całym świecie, także w Polsce. Poleca je między innymi Michu" Jesioniowski - najpopularniejszy youtuber motoryzacyjny w Polsce.

Zobacz również