•   Czwartek, 25 lipca 2024
Narzędzia

Nie wszystkie świdry szafkowe są stworzone do tego samego: dodatkowy rozmiar robi wielką różnicę!

Wszystkie świdry do szafek są sobie równe. Prawda?

"Nieprawda", mówi Alan Trout z Trout Plumbing LLC w Pittsburghu, PA.

"Większość dostępnych na rynku świdrów do szafek nie jest wystarczająco wytrzymała, nie ma sprężyn i specjalnych funkcji, których potrzebują profesjonaliści" - argumentuje. "Nie możesz po prostu pójść po jeden do Wal-Martu".

Dlatego właśnie Trout polega na parze popularnych, innowacyjnych świdrów do szafek firmy General Pipe Cleaners.

Liczy się wszechstronność i niezawodność

Wytrzymały świder Teletube Flexicore pozostaje najbardziej wytrzymałym świdrem w branży - i doskonale radzi sobie z usuwaniem zatorów tuż za miską.

Dzieje się tak dlatego, że to wytrzymałe narzędzie firmy General posiada trzy dodatkowe stopy kabla Flexicore teleskopowanego wewnątrz rury prowadzącej.

"Wystarczy nacisnąć przycisk, aby uzyskać dodatkową długość kabla, gdy jest to potrzebne" - mówi Trout. "A przy całkowitym zasięgu sześciu stóp, zazwyczaj nie ma potrzeby wyciągania miski!".

Ślimaki szafkowe Flexicore firmy General są idealne do szybkiego oczyszczania zatkanych toalet. Wytrzymałość i trwałość kabla Flexicore czyni różnicę.

Flexicore składa się z dwóch warstw hartowanej stali sprężynowej ciasno zwiniętych na rdzeniu z 49-cio żyłowej liny stalowej - co zapewnia niezwykłą odporność na załamania.

Konstrukcja jest tak wytrzymała, że objęta jest całoroczną gwarancją na pęknięcia - w tym uszkodzenia kabla oraz innych elementów świdra szafowego.

Wydajność - wewnątrz i na zewnątrz

Podczas jednej z ostatnich prac, właściciel domu bezskutecznie próbował odetkać trzycalowy żeliwny komin - po wprowadzeniu do niego 25 stóp kabla.

"Klient musiał przeoczyć zatrzymanie - albo jego kabel był za mały" - wspomina Trout - "ponieważ po przybyciu na miejsce przedłużyłem Teletube do sześciu stóp - i szybko usunąłem zator!".

Dodatkowy zasięg Teletube pozwolił Alanowi Troutowi na usunięcie nawet zewnętrznych zatorów.

Podczas innej pracy, toaleta w pokoju dziennym w dwupokojowym apartamencie biurowym nagle się zapchała.

Po bezskutecznym przeciągnięciu głowicy Teletube przez muszlę, Trout wszedł przez zewnętrzny odpowietrznik - i natychmiast wszystko zaczęło płynąć.

"Te dodatkowe trzy stopy zrobiły różnicę" - uśmiecha się.

Specjalne cechy zwiększają atrakcyjność

Podoba mu się również opcja głowicy General.

Opcjonalna głowica podąża za konturami miski - i przesuwa się przez przejścia pod ostrym kątem, chroniąc wewnętrzne ścianki przed odpryskami lub pęknięciami.

Alan Trout posiada również opcjonalną torbę na świder Closet Auger Bag. Wygodny futerał General kładzie kres wleczeniu ociekających świdrów szafkowych po domach, szpitalach i biurach.

Dzięki niej świder jest zamknięty i nie rzuca się w oczy pomiędzy kolejnymi pracami. Trzy otwory wentylacyjne pozwalają wysuszyć świder pomiędzy zadaniami. A gruby pasek na ramię pozwala mieć wolne ręce do noszenia innych narzędzi.

Dopóki nie dostałem tej torby, nosiłem wiadro z rurką Teletube, mówi Trout. Torba na świder General's Closet poprawia "profesjonalny" wygląd - i pozwala utrzymać czystość na posesji klienta.

Budowanie zaufania - zadanie po zadaniu

Od instalacji i napraw do wycieków i przestojów, Trout Plumbing zajmuje się szerokim zakresem problemów dla klientów z Pittsburgha - zarówno komercyjnych jak i mieszkaniowych.

Przy każdym zleceniu staramy się zbudować poziom profesjonalnego zaufania, który sprawia, że nowi klienci stają się klientami na całe życie, mówi Trout.

Właściwa obsługa sprzętu pomaga zrobić różnicę, szybko dodaje. Ale on nie boi się wystawiać swoich świdrów szafkowych Teletube na ciężką próbę - wewnątrz i na zewnątrz.

Część arsenału do czyszczenia odpływów

Do większości prac związanych z czyszczeniem kanalizacji wewnętrznej, Trout preferuje klasyczną ręczną maszynę General.

Używam jej co najmniej raz w tygodniu - jeśli nie częściej - do czyszczenia przewodów o średnicy od 1-1/4" do 2", zauważa.

W rzeczywistości, Super-Vee z łatwością udrażnia zlew, wannę i przewody odpływowe pralni o średnicy do 3". Dzięki niezawodnemu silnikowi, trwałemu aluminiowemu bębnowi i wytrzymałemu przewodowi Flexicore, Super-Vee wytrzymuje najbardziej wymagające zadania związane z małymi przewodami i nadal pracuje.

Wygodne, szybko wymienialne wkłady kablowe sprawiają, że wymiana kabla Flexicore jest czysta i łatwa.

Dzięki kablowi 3/8", mój Super-Vee był w stanie uchwycić i usunąć zerwaną linkę w wolno opadającej lince jednego z klientów, wspomina Trout. I to rozwiązało problem!

Dolna linia

Podobnie jak świdry szafkowe Teletube, Super-Vee ma niemal legendarną reputację solidnego i niezawodnego narzędzia - oraz długowieczności.

Właściwie kupiłem moje Super-Vee od hydraulika z nadmiarem sprzętu, kiedy po raz pierwszy rozpocząłem działalność" - kontynuuje. Powiedziałbym więc, że ma już prawie 15 lat - i nadal działa świetnie!

Jego świdry szafkowe Teletube również działają świetnie.

Jako przedsiębiorca świadczący usługi hydrauliczne, używam świdrów do toalet Teletube firmy General, podsumowuje Trout. Teletube może zrobić prawie wszystko!

Zobacz również