•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Narzędzia

Najlepszy automatyczne kosiarki do trawy: Worx Landroid vs Gardena Sileno

Koszenie trawnika, stoków pól golfowych i terenów sportowych jest bardzo istotne. Jednak wybranie najlepszej kosiarki jest stosunkowo trudne. Przed dokonaniem wyboru, są pewne rzeczy, które należy sprawdzić i przeanalizować. Na przykład należy rozważyć poziom hałasu, czas koszenia na jednym ładowaniu i zachowanie kosiarki Worx Landroid vs Gardena Sileno. Jeśli nie rozumiesz, jak dokonać idealnego wyboru, ten artykuł jest dla Ciebie. Ponadto, ten write-up będzie kompleksowo przeglądu dwóch z najlepszych kosiarek w branży. Przejdźmy od razu do najważniejszych szczegółów, które powinieneś zrozumieć.

Porównanie Worx Landroid vs Gardena Sileno

Przy wyborze kosiarki, upewnij się, że przynieść pewne czynniki pod uwagę. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jest zarządzanie nachyleniem stoku każdej kosiarki, którą wybierzesz. W tym wpisie zobaczymy, co Worx Landroid vs Gardena Sileno wnosi do stołu.

Niektóre cechy kosiarki Worx Landroid

Co ciekawe, kosiarka Wrox Landroid jest w pełni zautomatyzowana i sama kosi trawniki o powierzchni do ćwierć akra. Poza tym ma dodatkowe funkcje, takie jak obsługa WIFI i ustawienia aplikacji. W ten sposób można sprawdzić postęp koszenia i pracować nad harmonogramem koszenia.

Oprócz podstawowych funkcji, istnieją inne dodatkowe zalety korzystania z tej maszyny. W przypadku kradzieży, istnieje system, który pomaga w znalezieniu urządzenia. Dzięki wbudowanemu GPS, nie musisz się martwić o utratę maszyny dla nikogo.

Niektóre cechy Gardena Sileno

Dzięki precyzyjnym ostrzom Gardena Sileno można mieć pewność, że trawnik będzie dobrze oczyszczony. Dzięki funkcji EasyPassage, użytkownicy mogą z łatwością poradzić sobie z wąskimi korytarzami i innymi stronami podwórka, nie pozostawiając żadnych śladów.

Ponadto Gardena posiada inne dodatkowe funkcje, które są bardzo imponujące. Użytkownicy nie muszą się martwić o bezpieczeństwo maszyny. Posiada ona wysoki czujnik kolizji, a ułożony przewód graniczny zapewnia, że kosiarka automatyczna nie jest niepokojona przez przeszkody.

Porównanie

Mając trochę pojęcia o różnych cechach Worx Landroid vs Gardena Sileno, możemy przejść za pomocą ustalonych standardów, aby porównać te dwa produkty. Przeanalizujemy je na podstawie ich zachowania podczas koszenia i zarządzania zboczem, poziomu hałasu i czasu koszenia na ładunek.

Zachowanie podczas koszenia i zarządzanie zboczem

Jeśli chodzi o zachowanie podczas koszenia, te dwie maszyny nie różnią się całkowicie. Istnieją jednak pewne podobieństwa, które je łączą. Obie wykorzystują do koszenia trawnika tarczę nożową z trzema nożami. Dzięki temu można uzyskać dobrze przyciętą trawę. Jeśli chodzi o styl jazdy, oba działają w oparciu o zasady losowości. Innymi słowy, maszyny nie jeżdżą po trawniku pasami, ale w odpowiedni sposób.

Różnice w zachowaniu obu maszyn dotyczą przede wszystkim wielkości trawnika. Oba urządzenia pracują inaczej ze względu na wysokość i krawędź podwórka. Gardena Sileno City bez problemu poradzi sobie ze skarpami na trawnikach o powierzchni do 500 metrów kwadratowych i wysokości powyżej 20 mm, ale do 50 mm. Gardena nie jest jednak w stanie utrzymać linii prostej na pochyłym terenie. Natomiast Landroid firmy Worx jest najlepszy do stosunkowo niewielkich trawników i terenów pochyłych.

Poziom hałasu

Każda maszyna wiąże się z pewnym poziomem hałasu. Poziomy hałasu kosiarek są jednak różne. Co ciekawe, inteligentne zrobotyzowane kosiarki do trawy, takie jak Gardena i Worx, charakteryzują się niskim poziomem hałasu. Oba urządzenia emitują dźwięk o natężeniu poniżej 70dB.

Innymi słowy, poziom hałasu jest zbliżony do tego, jaki emituje telewizor lub rozmowa przez telefon komórkowy. Dlatego też ich dźwięki są stosunkowo ciche i spokojne. Porównując te dwie kosiarki, można odkryć, że Gardena Sileno City ma 58 - 60dB, podczas gdy Worx Landroid ma poziom hałasu pomiędzy 57 - 68dB. Ogólnie rzecz biorąc, obie wydają się dość znaczące pod względem cichości.

Czas koszenia na jednym cyklu ładowania

Ponieważ zarówno Worx Landroid, jak i Gardena Sileno są urządzeniami automatycznymi, mają określony czas pracy na jednym cyklu ładowania. Po pierwsze, należy wiedzieć, że obie maszyny mają swoje stacje ładowania. Poza tym, obie wracają tam w odpowiednim momencie. Co więcej, Gardena i Worx nie rozpoczynają pracy, jeśli nie są dobrze naładowane. Zanim zagłębimy się w czasy ładowania, należy poznać rodzaj akumulatora, który jest w nich wykorzystywany. Zarówno kosiarki Gardena, jak i Worx wykorzystują akumulatory litowo-jonowe. Akumulatory te są bardzo wydajne i stabilne.

W przypadku Gardena Sileno City, udane ładowanie trwa około 60 minut. Z kolei w przypadku kosiarki Worx ładowanie trwa około 90 minut. Przy jednym naładowaniu akumulatora można mieć pewność, że Gardena będzie kosić trawnik przez godzinę. Natomiast kosiarka Worx potrzebuje mniej czasu na skoszenie trawnika. W przypadku Worx Landroid, maszyna potrzebuje tylko 40 minut na taką samą ilość naładowania.

Poza czasem koszenia na jedną opłatę, poziomem hałasu i zachowaniem podczas koszenia, są jeszcze inne rzeczy do rozważenia. Jedną z głównych rzeczy do rozważenia jest bezpieczeństwo kosiarek. Jak bezpieczne są ostrza? Tymczasem należy pamiętać, że oba mają ostre krawędzie. Producenci podjęli jednak odpowiednie środki ostrożności, aby uniknąć skaleczeń. Zarówno Gardena, jak i Worx posiadają funkcję stop. Stąd użytkownik nie ma powodu, by martwić się o bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o ochronę przed kradzieżą, w obu maszynach istnieje sprawny system. Gardena Sileno City posiada ochronę PIN, która dopuszcza tylko osoby upoważnione. Gdy zostaną skradzione, stają się bezużyteczne, dzięki zainstalowanemu urządzeniu ochronnemu.

Moja rada

Teraz, gdy masz już pewną wiedzę na temat Worx Landroid vs Gardena Sileno, jest jeszcze więcej do odkrycia. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym wyborem dla toru wodnego lub boiska sportowego, takiego jak boisko piłkarskie, jest kosiarka rotacyjna i kosiarka Hop. Jeśli jednak trzymasz się wspólnej zielonej przestrzeni lub krajobrazu, powinieneś rozważyć kosiarkę z ostrzem obrotowym. Niektórzy użytkownicy mogą zapytać o to, dlaczego kosiarki lewitujące są niezbędne. Co ciekawe, są one przydatne na zboczach pól golfowych. Należy pamiętać, że trawniki z dużą ilością przeszkód mogą być wyposażone w kosiarkę Blackjack.

Jeśli chodzi o moc koni mechanicznych, to również należy ją do pewnego stopnia zrozumieć. Kosiarki ręczne o mocy od 5 KM do 6,5 KM lub od 8,5 KM do 12,5 KM są odpowiednie do trawników średniej wielkości. Poza tym należy zadbać o to, aby duże podwórka były wyposażone w traktorki ogrodowe o mocy 20 KM - 25 KM z silnikami o dużej mocy. Można jednak zadać sobie pytanie, dlaczego musi on posiadać taką moc. Przy mniejszej mocy sprzęt może ulec uszkodzeniu, a jego żywotność może spaść.

Zobacz również