•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Narzędzia

General's Mini-Rooter XP to przyjaciel profesjonalisty w najtrudniejszych zadaniach

"Ta maszyna jest moim przyjacielem. A ja nigdzie nie ruszam się bez mojego przyjaciela!"

Tak mówi Jeff Wall o Mini-Rooter XP®, swojej ulubionej maszynie do czyszczenia kanalizacji.

"Miałem ją wszędzie, na dachach, w piwnicach, w przestrzeniach pełzających, na podwórkach" - śmieje się. "Rozebrałem ją, przetransportowałem w częściach i ponownie złożyłem w naprawdę ciasnych miejscach. I zawsze działa tak, jak ja - ciężko!".

Niezrównana elastyczność i zwrotność

Łatwy w transporcie i konserwacji Mini-Rooter XP od General Pipe Cleaners udrażnia odpływy od dachu do piwnicy, w tym przewody kuchenne, łazienkowe i pralnicze. Przenosi 75 ft. kabla Flexicore® 3/8″ lub 1/2″ do udrożnienia 2", 3" i większości 4" przewodów kanalizacyjnych.

Praktyczna konstrukcja urządzenia General sprawia, że przełączanie bębnów i kabli jest bardzo proste - z minimalnym bałaganem i stratą czasu. Zmienna prędkość podawania kabla Power Cable Feed napędza i pobiera kabel z prędkością do 16 stóp na minutę, zapewniając optymalną kontrolę nad kablem.

Waży około 90 funtów, ale nie jest słabeuszem. "To wytrzymały sprzęt w dobrej cenie" - mówi Wall. "Podoba mi się jego niezawodność i zwrotność".

Mini-Rooter XP jeździ na 8-calowych półpneumatycznych kołach. Solidny, łatwy do uchwycenia uchwyt składa się, aby zaoszczędzić miejsce, i blokuje się na miejscu jako dodatkowy uchwyt do podnoszenia. Kompaktowa konstrukcja pozwala Wallowi przechowywać go nawet w swojej ciężarówce. Pałąk zabezpieczający chroni silnik o mocy 1/3 KM podczas transportu i pracy.

Standardowe funkcje bezpieczeństwa obejmują pneumatyczny pedał nożny i wyłącznik różnicowo-prądowy. Dostępny jest również opcjonalny bęben J-Drum do mniejszych linii spustowych.

Niezawodność narzędzi i kabli w najtrudniejszych zadaniach

Jeff Wall z Massachusetts, profesjonalista w dziedzinie czyszczenia kanalizacji od ponad 30 lat, jest właścicielem firmy Wall Septic & Drain Cleaning Co. Lubi też wykorzystywać swój sprzęt do granic możliwości.

"Nic w swojej klasie nie dorównuje Mini-Rooter XP pod względem mocy i momentu obrotowego" - twierdzi. "Dlatego używam go nawet do wycinania korzeni - mimo, że Generał powiedział, że nie jest do tego przeznaczony!".

Wall w równym stopniu przypisuje solidną wydajność swojej maszyny w zakresie cięcia korzeni przewodowi Flexicore firmy General.

"Jest on bardzo mocny i dobrze się skręca" - dodaje. "Nigdy nie straciłem niczego w linii z powodu pęknięcia kabla".

Dzieje się tak, ponieważ kabel Flexicore jest wykonany z wytrzymałego drutu ciasno zwiniętego wokół 49 splotowej liny stalowej typu lotniczego. Unikalna konstrukcja General charakteryzuje się niezrównaną wytrzymałością i odpowiednią elastycznością. Jest tak wytrzymała, że objęta jest roczną gwarancją na wady lub pęknięcia.

"Mój tata zawsze jej używał" - deklaruje Wall. "I ja przysięgam na nią - i na noże General!".

Niezawodne zaplecze

W arsenale Jeffa Walla znajdują się również jedne z najskuteczniejszych dostępnych narzędzi do czyszczenia kanalizacji, w tym popularny:

Power-Vee® ręczne urządzenie do czyszczenia kanalizacji z automatycznym podawaniem wody

Sewerooter T-3™ z kablem o długości 100'.

"Absolutnie ufam tym maszynom" - zauważa Wall. "Doskonale uzupełniają one mój Mini-Rooter XP. I bez względu na to, jakie jest zadanie, jestem pewien, że je wykonają".

Jeff Wall uwielbia spokój ducha, jaki zapewnia wytrzymały, niezawodny sprzęt.

"Używam tylko produktów, którym ufam" - podsumowuje Jeff Wall. "Dlatego cały mój sprzęt to General!".

Zobacz również