•   Czwartek, 25 lipca 2024
Narzędzia

Kompaktowa maszyna do czyszczenia odpływów szybko rozwiązuje problem zatkanych odpływów w szkołach

"Jeśli chcesz przetestować środek do czyszczenia kanalizacji, włóż go do szkoły. Musieliśmy czyścić wszystko, od butelek po napojach gazowanych po koszulki dresowe!"

To właśnie zawsze powtarza Tom Stegemann, inspektor ds. konserwacji w Festus School District.

"Naszym zadaniem jest utrzymanie prawidłowego funkcjonowania wszystkich siedmiu budynków okręgu szkolnego" - dodaje. Oznacza to zapewnienie "czystego, bezpiecznego środowiska nauki i pracy" dla około 3000 uczniów w wieku K-12, a także dla nauczycieli, administratorów i personelu pomocniczego.

Kiedy więc Stegemann i jego pracownicy napotykają na zatory w mniejszych przewodach o średnicach od 1-1/4" do 3", sięgają po DRZ-PH z General Pipe Cleaners.

Kompaktowy, wydajny pakiet

Konserwatorzy Festus Schools rutynowo używają go do "oczyszczania odpływów pisuarów, schładzaczy wody, zlewów ręcznych, zlewów na naczynia i przewodów usuwania odpadów".

Kompaktowe urządzenie do czyszczenia odpływów General jest również doskonałe do szybkiego odblokowywania zlewów, wanien i odpływów pralni w szerokim zakresie zastosowań konsumenckich i komercyjnych.

Ważąca zaledwie 30 funtów, lekka, muskularna maszyna posiada zmienną prędkość podawania kabla zasilającego dla maksymalnej kontroli podawania i pobierania kabla z prędkością do 16 stóp na minutę.

Stegemann nazywa zasilanie maszyny "jedną z najlepszych funkcji - i prostą w użyciu!".

Czterostopowa rura prowadząca oznacza również, że personel konserwacyjny nie musi dotykać kabla, co pomaga zachować czystość i higienę rąk i miejsca pracy - co jest ważne w przypadku szkół publicznych.

Elastyczne, łatwe w użyciu rozwiązanie

Jest również łatwe w obsłudze.

"Przy bardzo niewielkim przeszkoleniu osoba nieprzyzwyczajona do pracy ze świdrami kanalizacyjnymi może używać tej maszyny bezpiecznie i efektywnie" - mówi Stegemann.

Nazywa on to proste w użyciu narzędzie firmy General "bardzo przyjaznym dla operatora". Personel konserwacyjny może z łatwością obsługiwać model DRZ-PH poziomo na blatach lub pionowo na podłodze obok zlewów i wanien. Uchwyt do przenoszenia" ułatwia transport i ustawienie urządzenia.

Silny, cichy typ

Podczas pracy, cichy silnik modelu DRZ-PH nie będzie przeszkadzał innym.

"Hałas był problemem w przypadku innych urządzeń, z których korzystaliśmy" - zauważa Stegemann. "Ale niski poziom hałasu i skuteczność działania zmniejsza zakłócenia w normalnych zajęciach szkolnych.

Odporny na rdzę aluminiowy bęben przenosi do 50 stóp liny centralnej Flexicore® o średnicy 1/4" lub 5/16" lub 35 stóp liny centralnej Flexicore® o średnicy 3/8".

Liny Flexicore są produkowane z drutu o dużej wytrzymałości, ciasno zwiniętego wokół 49-cio splotowej liny stalowej typu lotniczego i poddanego obróbce cieplnej. Zapewnia to niezrównaną wytrzymałość przy zachowaniu odpowiedniej elastyczności.

Stegemann zgadza się z tym, dodając, że unikalna konstrukcja "działa bardzo dobrze - i podróżuje z mniejszymi problemami".

System szybkiej wymiany wkładów General pozwala operatorom na zmianę kabla na kabel o innej średnicy bez wyciągania starego kabla z bębna.

Silny, profesjonalny aresenal

Jednak do codziennych zadań związanych z czyszczeniem kanalizacji model DRZ-PH pozostaje urządzeniem, które Tom Stegemann wybiera jako najlepszy wybór.

"To narzędzie jest doskonałym uzupełnieniem wyposażenia okręgu szkolnego Festus" - mówi. "Pozwala mojemu personelowi szybko rozwiązywać problemy z dużo większą skutecznością niż przy użyciu jakiegokolwiek poprzedniego sprzętu".

Być może najważniejsze w czasach napiętych budżetów, dodaje, Model DRZ-PH "oszczędził nam przestojów obiektów i kosztów!".

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Drain Brains® w General pod numerem 800-245-6200 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej info@drainbrain.com.

Zobacz również