•   Czwartek, 25 lutego 2021
Blog

Hydraulik z Long Island wykopuje trudny zator i ratuje dzień dzięki Root 66

Przez ponad 15 lat, Joseph M. Telese ufał przenośności i mocy swojej maszyny Root 66 z General Pipe Cleaners, która pomogła mu wydostać się z ciasnych miejsc. Dosłownie. Jako hydraulik w ogromnym szpitalu na Long Island w Nowym Jorku, Telese często ma do czynienia z zatkanymi odpływami dachowymi, z których wiele znajduje się w niewygodnych lub trudno dostępnych miejscach.

"Kiedy pracujemy w szpitalu, problemy z zatkaniem są bardzo wrażliwe na czas, więc trzeba to zrobić szybko" - wyjaśnia Telese. "Dlatego w pierwszej kolejności chwytamy nasz Root 66".

Telese pamięta jeden dzień, w którym w odpływie dachowym doszło do poważnej awarii. Sytuacja stała się tak poważna, że woda zaczęła wlewać się przez sufit do pomieszczeń dla pacjentów.

"Było to tak ciasne miejsce, że mniejszy wąż nie byłby w stanie usunąć zatoru" - mówi Telese. "Było to w tak złym i niewygodnym położeniu, że Root 66 był jedyną maszyną, która mogła zmieścić się w tym miejscu, a także miała wystarczającą moc, aby udrożnić zatrzymanie".

Według Telese, Root 66 nie tylko uratował dzień, ale również zdobył kilka ważnych punktów u swojego przełożonego.

"Po tym wydarzeniu był całkowicie przekonany do Root 66" - pochwalił się Telese. "Był pod wielkim wrażeniem i cieszył się, że dodaliśmy go do naszego arsenału".

Wszechstronność Root 66 to prawdziwy postęp w konstrukcji sekcyjnych maszyn kablowych. Wykonawcy tacy jak Telese mogą używać kabli sekcyjnych 5/8″ do udrażniania przewodów kanalizacyjnych od 1-1/2" do 3" o długości do 125 stóp oraz kabli sekcyjnych 7/8″ do przewodów od 2" do 4" o długości do 150 stóp. Przełączanie kabli jest również łatwe, bez konieczności dotykania szczęk, używania adaptera lub innych narzędzi. Ponadto, niewielka waga i kompaktowa konstrukcja urządzenia pozwala użytkownikom uzyskać moc czyszczenia worków w miejscach, w których nie zmieszczą się większe maszyny.

"Wspinanie się na dach z ciężką maszyną nigdy nie jest dobrym pomysłem, więc możliwość przełączania kabli bez konieczności przebudowywania maszyny jest świetnym rozwiązaniem" - mówi Telese. "Mamy maszynę konkurencji, którą musimy przestawiać, aby zmienić kable, co jest prawdziwym bólem, więc ludzie wybierają model 66".

Root 66 posiada szeroką, czteropunktową podstawę dla większej stabilności. Jego zazębiająca się konstrukcja rurowa i szczęki z hartowanej stali zapewniają mu również doskonałą trwałość.

"Waga maszyny jest bardzo dobrze wyważona," mówi Telese. "Nie musisz się martwić, że się przewróci, gdy jej używasz, co może być problemem".

Aby obsługiwać Root 66, Telese po prostu wprowadza kabel do linii i wsuwa tylny koniec do maszyny. Nadmiar kabla trafia do rury prowadzącej. Po włączeniu uszczelnionego silnika, użytkownik po prostu naciska na uchwyt, a Root 66 zaczyna obracać linę z prędkością 400 obr/min.

"Załączanie kabla jest bardzo dobrze wyczuwalne" - mówi Telese. "Jest bardzo płynne, a jeśli przewód się zwiąże, można go szybko zwolnić".

Oprócz pracy w szpitalu, Telese prowadził uboczny biznes przez ponad 20 lat. I przez większość tych lat, jego Root 66 był u jego boku. Jedno z zadań z przeszłości, które utkwiło mu w pamięci, wiąże się z paskudnym zatrzymaniem głównej linii, która biegła od domu do szamba.

"To był bardzo stary dom z 1800 roku i nie było zbyt dużego dostępu do wyczystki" - wspomina Telese. "Znajdowało się ono za całą masą krzaków za domem".

Chociaż Telese miał na ciężarówce większą maszynę, jej rozmiar nie pozwalał na obejście domu i bezpieczną pracę. Po raz kolejny Telese był w stanie wykonać zadanie z łatwością, dzięki swojemu Root 66.

"Maszyna miała wystarczającą moc i była na tyle mała, że mogliśmy zakraść się za krzewy przy domu, udrożnić przerwę w linii głównej i wyciągnąć korzenie za pomocą obcinaka do korzeni" - mówi Telese. "Rozmiar i moc Root 66 naprawdę załatwiły sprawę!".

Zobacz również